راه اندازی تلفن voip برای موبایل

خطوط تحت شبکه کاربرد فراوانی نسبت به خطوط آنالوگ دارد و به سه روش میتوان از آن استفاده نمود.یکی از شرایط های مهم برای راه اندازی خطوط اینترنتی ثابت Voip بر روی موبایل و لپ تاپ اینترنت پایدار است.همانطور که از نام این فناوری مشخص شده است (ویپ تکنولوژی انتقال صدا در بستر شبکه) اینترنت پایدار از عوامل مهم در راه اندازی خطوط تلفنی ویپ است که در ادامه این مقاله به آن میپردازیم.

شرایط راه اندازی خطوط Voip بر روی موبایل

اینترنت پایدار،بدون قعطی

انتخاب شماره تلفن اینترنتی

انتخاب کانال تماس(مرکز تماس)

سافت فون

سافت فون

اینترنت پایدار بدون قعطی

از مهم ترین عامل در راه اندازی خطوط ثابت اینترنتی،اینترنت پایدار است.نکته مهم قبل از انتخاب شماره ثابت این است که اینترنت مورد نیاز برای راه اندازی و شماره تلفن انتخاب شده باید از یک اپراتور باشد.مثلا اگر قصد تهیه خط تلفن اینترنتی از شرکت آسیاتک را دارید ، اینترنت آسیاتک را در محل ، تامین نمایید و یا اگر قصد خرید خط تلفن پیشگامان را دارید ، اینترنت پیشگامان را می بایست تهیه کنید. این روند برای تمامی اپراتور ها هم صدق می کند و نیازمند تامین اینترنت اپراتور موردنظر در محل می باشد.

انتخاب شماره تلفن اینترنتی

خطوط تلفنی ثابت اینترنتی شماره های ۸رقمی هستند.اپراتور های مختلف ، سر شماره های مختص به خود را دارند. سر شماره پیشگامان ۹۱۰۹ ، آسیاتک ۹۱۰۱ و ۹۱۳۰ و اپراتور های دیگر سر شماره های منحصر به فرد و خاص خود را دارند.چهار رقم آخر ،بسته به پلن های تعریف شده  و رند بودن در دسته های :طلایی ، نقره ای ، برنزی و معمولی قرار دارند.(بهترین شرکت های ارائه دهنده تلفن اینترنتی در ایران)

انتخاب کانال تماس(مرکز تماس)

انتخاب کانال بسته به تعداد مشتریان یک مجموعه است.مثلا :اگر مشتری ۸ تماس همزمان را داشته باشد ، بایستی ۸ کانال تهیه نماید.

و در آخر با نصب مرکز تلفن ، از خدماتی مانند تلفن گویا (IVR) ، ضبط مکالمات ، صف و بسیاری از امکانات دیگر ، بهره مند شوید.میتوان گفت،شماره تلفن اینترنتی مانند سیم کارت بوده و مرکز تلفن نقش تلفن همراهتان را دارد و این دو مکمل هم هستند و بدون مرکز تلفن نمی توانید از شماره تلفن تان استفاده کنید.

سافت فون

به نرم افزارهای سیستمی که از کانال اینترنتی ارتباط برقرار می کند. یکی از روش های استفاده از خط Voip بر روی موبایل یا لپتاپ استفاده از سافت فون ها است .این تلفن ها دقیقا امکانات گوشی تلفن ثابت تحت شبکه (IP phone) را داراست با این تفاوت که بصورت یک اپلیکیشن از آن میتوان استفاده نمود که ازلحاظ اقتصادی نیز به صرفه است. این نرم افزار برای ویندوز و مک ،IOS یا اندروید قابل استفاده است.شما میتوانید با نصب نرم افزار بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود تماس ورودی و خروجی برقرار کنید.

پرکاربردترین سافت فون ها:

Zoiper

RingCentral

۳CX

Bitrix24

Ringover 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *