تلفن تحت شبکه یا سافت فون چیست ؟

به نرم افزارهای سیستمی که از کانال اینترنتی ارتباط برقرار می کند.اصطلاحا تلفن تحت شبکه یا سافت فون می گویند.تلفن IP، نرم افزاری است که به کاربران اجازه می دهد از طریق اینترنت از طریق رایانه یا گوشی هوشمند تماس تلفنی برقرار کنند. این تلفن تمام ویژگی های یک تلفن رومیزی را دارد و معمولاً دامنه خدماتی را که می توانید روی یک تلفن رومیزی به آن دسترسی داشته باشید گسترش می دهد.

تفاوت بین softphone و تلفن همراه چیست؟

Softphone که برخلاف تلفن های سخت، تلفن های نرم افزاری هستند و اصلاً یک تلفن فیزیکی نیستند.این تلفن تحت وب یک برنامه نرم افزاری است که می تواند بر روی هر دستگاهی، از هر مکانی دانلود شود که قابلیت تلفن ثابت را داراست.این تلفن ها، تحت شبکه بوده و از این بستر برای برقراری تماس ها استفاده می کنند.سوال اینجاست که برای یک Softphone چه چیزی لازم است؟نحوه انتخاب یک برنامه تلفن نرم افزاری – businessnewsdaily.comبرای استفاده از تلفن نرم‌افزاری، به رایانه، تلفن هوشمند یا تبلتی نیاز دارید که به اینترنت دسترسی داشته باشد و یا یک هدست VoIP یا به میکروفون و بلندگوی دستگاه تان دسترسی داشته باشد. در حالی که یک بلندگوی داخلی و میکروفون کار می کنند، یک هدست VoIP مناسب با کاهش نویز محیط، بهترین کیفیت صدا را تضمین می کند.

تلفن zoiper

آیا تلفن نرم افزاری همان VoIP است؟

هر دو گوشی هاردفون و سافت فون ها نوعی سیستم ارتباطی VoIP (Voice over Internet Protocol) هستند که به شما امکان برقراری تماس تلفنی با استفاده از اینترنت را می دهند. شرکت‌ها VoIP را برای کاهش کلی صورت‌حساب تلفن، ارتقاء ویژگی‌های ارتباطی خود، بهبود ارتباطات مشتری و صرفاً تماس‌های کنفرانسی انتخاب می‌کنند.

چه کسانی از تلفن های نرم افزاری استفاده می کنند؟

فناوری ارتباطات تلفن نرم‌افزار معمولاً در سیستم‌های تلفن تجاری (VoIP) استفاده می‌شود و نیاز به اشتراک با یک ارائه‌دهنده خدمات VoIP دارد.برای تمامی کسب و کار ها این امکان وجود دارد تا از این فناوری کم هزینه و رایگان(سافت فون) استفاده نمایند.(حذف سخت افزار) این تلفن ها علاوه بر امکانات خط تلفن ثابت امکان انتقال تماس، نگه داشتن فرد پشت خط، داشتن چندین خط و پیام صوتی را دارد، همچنین، انتقال تماس به همکار خود که ممکن است در یک شهر دیگر یا در خانه باشد و اطلاعیه در مورد تماس های دریافتی با اطلاعات کامل در مورد تماس گیرنده، همراه است.

تلفن تحت شبکه

کاربرد سافت فون

ویژگی هایی که تلفن تحت شبکه را از تلفن رومیزی متمایز می کند :

 پیام رسانی فوری و تماس ویدئویی

کاهش هزینه و شبکه ارتباطی

 لیست های تماس مشترک

افزایش تولید و بهره وری

قابلیت کنترل از راه دور 

ارسال پیام صوتی 

استارت آپ ها و کسب و کار های کوچک میتوانند از این تلفن های تحت وب که در کاهش هزینه ها کمک به سزایی دارند استفاده نمایند. بهترین و پر کاربردترین  نرم افزار (سافت فون) جهان عبارتند : Zoiper، RingCentral ،۳CX ،Bitrix24،Ringover هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *