چگونه مراکز تماس از داده ها محافظت می کنند؟

مراکز تماس نقش حیاتی در ارائه پشتیبانی از مشتری و رسیدگی به اطلاعات حساس در صنایع مختلف دارند. از آنجایی که حجم داده های مشتریان همچنان در حال رشد است، اطمینان از امنیت و حفاظت از این داده ها به اولویت اصلی مراکز تماس تبدیل می شود.میزبان تل در این مقاله به بررسی اقدامات و استراتژی‌هایی می‌پردازد که مراکز تماس برای محافظت از داده‌ها، رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، رعایت و نقض داده‌ها استفاده می‌کنند.

مرکز تماس چیست ؟

سازمان‌هایی وجود دارند که بصورت میانگین روازنه با چندین هزار تماس سرکار دارند، بنابراین وجود مرکز تماسی که بتواند این حجم از تماس را مدیریت کند و در نهایت گزارشاتی‌ به جهت بهبود فرایند‌های سازمان ارائه دهد موضوعی ضروری می‌باشد.(مقاله آشنایی کامل با مراکز تماس مطالعه شود)

امنیت در مراکز تماس

اقدامات و استراتژی ها امنیتی Call Center

بمنظور محافظت از داده‌ها، رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، رعایت و نقض داده‌ها،مراکز تلفن موارد زیر را اعمال می کنند.

 1. رمزگذاری داده ها
 2. کنترل های دسترسی
 3. ذخیره سازی و نگهداری ایمن
 4. رعایت مقررات
 5. آموزش و آگاهی کارکنان
 6. نظارت و حسابرسی
 7. زیرساخت شبکه امن
 8. واکنش به حوادث و بازیابی بلایا
 9. مدیریت فروشنده و ممیزی شخص ثالث
 10. اقدامات ایمنی فیزیکی
 11. سیاست های حفظ حریم خصوصی و مدیریت رضایت
 12. ارزیابی های امنیتی و بهبود مستمر

نتیجه گیری

حفاظت از اطلاعات مشتریان در مراکز تماس از اهمیت بالایی برخوردار است. با اجرای رمزگذاری داده ها، کنترل های دسترسی، ذخیره سازی ایمن، رعایت مقررات، آموزش کارکنان، نظارت و ممیزی و زیرساخت شبکه ایمن، مراکز تماس می توانند اقدامات حفاظتی قوی از داده ها را ایجاد کنند.

برای مدیریت تماس ضروری است که به طور مداوم شیوه های امنیتی خود را بررسی و به روز کنند تا از تهدیدات در حال تحول جلوتر بمانند و اعتماد مشتری را حفظ کنند. با اولویت دادن به امنیت داده ها، مراکز تماس می توانند اطمینان حاصل کنند که اطلاعات حساس مشتری محرمانه و محافظت می شود و میزبان تل با بروز رسانی زیر ساخت خود همواره تلاش دارد تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *