چطور با گوشی خارج از دسترس اینترنت داشته باشیم !؟

این مقاله را با طرح یک سوال میخواهیم شروع کنیم که آیا با خارج کردن موبایل از دسترس،میتوان از اینترنت آن استفاده کرد ؟یا در شرایطی باشید که نخواهید کسی با شما تماس بگیرد و ایجاد مزاحمت کند،گوشی را در آن لحظه از دسترس خارج کنید ولی بخواهید از اینترنت گوشی هوشمند خود استفاده نمایید ؟! با ما همراه باشید با چند ترفند جالب که کاربردی و لازم است .

گوشی خارج از دسترس اینترنت لازم ؟!

برای در دسترس نبودن لزوما نیازی به خاموش کردن تلفن همراه نیست و راه های دیگری برای این امر وجود دارد مثل :حالت پرواز،مسدود کردن مخاطب،در آوردن سیم کارت،نصب برنامه های مربوطه و انجام تنظیمات لازم، دایورت به خط قدیمی که منقضی شده اشاره نمود.اما اگر بخواهید در این زمان از داده تلفن همراه خود(اینترنت) استفاده کنید باید چه عملی صورت بگیرد؟ما به سه ترفند پیشنهادی داریم که در ادامه این مقاله به آن ها می پردازیم .

روش اول استفاده از داده تلفن همراه با فعال بودن حالت هواپیما

توجه : بخاطر داشته باشید اگر بخواهید از طریق حالت پرواز گوشی همراه خود را موقتا،متوقف کنید،اینترنت لازم را میتوانید فقط از طریق WIFIبگیرید اما اگر از دیتای همراه خود میخواهید استفاده کنید باید مراحل زیر را بر روی موبایل خود اعمال نمایید .

  1.  ابتدا فعال کردن داده تلفن همراه است و پس از متصل شدن به اینترنت،بلافاصله گزینه حالت پرواز را فعال کنید.(airplane mode)
  2. کد *#*#۴۶۳۶#*#* را شماره گیری نمایید.پس از آن،منوی مخفی مربوط به داده ها و اطلاعات تلفن همراه شما باز می شود.
  3. ابتدا گزینه Phone Information را انتخاب و سپس Mobile Radio Tower را فعال کنید.با این کار داده تلفن همراه شما در حالت هواپیما فعال می شود. اکنون به اینترنت دسترسی دارید. (علامت دیتا روی تلفن همراه غیر فعال می ماند اما به اینترنت متصل هستید)

با انجام دادن مراحل بالا داده تلفن شما فعال می شود در حالی که تماس ها مسدود هستند و هیچ تماسی دریافت نخواهید کرد.برای برگرداندن به حالت قبلی ،پس از اتمام کار، نیازی به غیر فعال کردن این ویژگی نیست و فقط حالت هواپیما را غیر فعال کنید تا تماس ها را مانند قبل پاسخ دهید.

روش دوم خراج از دسترس

روش دوم کد دستوری از دسترس خارج شدن همراه اول و ایرانسل

با شماره گیری کد دستوری  #۰۹۱۲۳۲۵۶۵۷۵*۲۱* میتوانید تلفن همراه خود از دسترس خارج کنید.

پیام هدایت تماس با موفقیت انجام شد نمایش داده می شود. با فعال شدن این قابلیت هنگامی که شخصی با شما تماس میگیرد پیام در دسترس نبودن یا خاموش بودن تلفن شما توسط اپراتور گفته می شود.برای برگشت به حالت اول کافیست کد #۲۱# شماره گیری فرمایید.اما به معرفی روش سوم بپردازیم.

روش سوم حالت مزاحم نشوید ( DND )

یکی از ویژگی های جالب که پس از انتشار سیستم عامل اندروید در سال ۲۰۱۵ در دسترس بوده،حالت مزاحم نشوید است .با فعال کردن حالت Do Not Disturb میتوانید به مخاطبین خود اعلام کنید که مزاحم نشوید،این ویژگی برای افرادی که در تمام طول روز یا در زمان مشخصی کار میکنند بسیار کاربردی است. مطمئنا نمی خواهید صدای زنگ تلفن خود را در طول یک جلسه مهم،زمان استراحت یا … بشنوید. با فعال کردن DND، می‌توانید قوانین و زمان‌بندی‌های مختلفی را برای گوشی خود تنظیم کنید تا اعلان‌ها را برای مخاطبین خاص، زمان های خاص و … بی‌صدا کنید.

DND

جمع بندی

ما دراین مقاله به ۳ ترفند جالب برای زمانی که قصد دارید تلفن همراه شما در دسترس نباشد،ولی اینترنت آن را میخواهید داشته باشید عنوان کردیم .روش هایی که بعضا توسط خود افراد قابل پیاده سازی و روش های نیز که توسط اپراتور ایرانسل یا همراه اول صورت میگیرد.تکته قابل توجه در روش اول این است که فقط در دستگاه های اندرویدی قابل استفاده است. اما روش دوم و سوم در ios هم قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *