هزینه دایورت تلفن ثابت روی موبایل چقدر و بر عهده کیست؟

انتقال تماس ویژگی موجود در اکثر سیستم‌های تلفن سنتی و مجازی است که به شما امکان می‌دهد تماس ورودی را به شماره داخلی یا دستگاه دیگری هدایت کنید.بیایید با انتقال تماس در تلفن هوشمند خود شروع کنیم.دایورت یا فوروارد تماس چیست؟ آیا بر روی تلفن ثابت اینترنتی نیز قابل استفاده است ؟هزین های انتقال تماس بر عهده کیست؟ انتقال تماس بر روی موبایل در چه مواقع لازم می شود ؟آیا پس از فعالسازی انتقال تماس ،میتوان تماس ها به حالت اول برگردد ؟!

نحوه استفاده از انتقال تماس در تلفن هوشمند

زیبایی استفاده از گوشی هوشمند خود به عنوان تلفن تجاری، بر خلاف تلفن رومیزی سنتی، این است که می توانید کسب و کار خود را در حال حرکت انجام دهید. می‌توانید با نگرانی از دست دادن هر تماس کاری مهم در حین انجام وظایف یا کار خداحافظی کنید.اما حتی با وجود این گوشی هوشمند که میتوانیم کسب و کار خود را در لحظه با آن چک کرد، از دست دادن یک تماس هنوز یک واقعیت ناراحت کننده است. به همین دلیل است که ارسال تماس هنوز هم می‌تواند مفید باشد، در حالی که خارج از منزل هستید و باید تماس‌ها را به روشی سازنده بی‌صدا کنید و یا اینکه در وسط یک جلسه  مهم با مشتری هستید یا بعدازظهر در حال استراحت و شاید هم نیاز به فاصله گرفتن به مدت کوتاهی از موبایل خود باشید.

دایورت تلفن ثابت

دایورت تلفن ثابت به تلفن همراه

اگر قصد دارید تلفن ثابت منزل یا محل کار خود را روی تلفن همراهتان دایورت کنید، بایستی به مخابرات منطقه خود مراجعه نمایید و درخواست دایورت خط را ثبت کنید. بین ۲ تا ۳ روز زمان میبرد تا دایورت برای خط ثابت شما فعال شود.بعد از فعال شدن دایورت توسط مخابرات، با تلفن ثابت خود *۲۱* و سپس شماره تلفنی که میخواهید به آن دایورت شود را وارد کنید و در آخر # را بزنید. به عنوان مثال :  #۰۹۱۲۳۲۵۶۵۷۵*۲۱*

پس از انجام این کار، صدای تلفن ثابت شما تغییر میکند که در واقع نشان دهنده این است که دایورت روی خط شما فعال شده است.اگر این کار را انجام دادید و تلفن ثابت به موبایلتان دایورت نشد، به این علت است که هنوز توسط مخابرات دایورت روی خط شما فعال نشده است و بهتر است از مخابرات پیگیری کنید.با شماره گیری *۲۱* و شماره مقصد، تمامی تماس ها به موبایل شما انتقال می یابند. اما اگر میخواهید فقط زمانی که تلفن ثابت مشغول بود تماس دیگری به موبایتان دایورت شود بایستی کد *۶۱* و سپس شماره مورد نظر را وارد کنید و در نهایت کلید مربع را بفشارید.

به عنوان مثال: #۰۹۱۲۳۲۵۶۵۷۵*۶۱*

کد لغو دایورت تماس

کد لغو دایورت تلفن ثابت

برای لغو دایورت روی تلفن ثابت کافیست کد #۲۱# شما شماره گیری فرمایید. فرقی نمیکند که تلفن ثابت روی ایرانسل دایورت شده باشد یا همراه اول. در هر صورت با وارد کردن این کد دایورت تلفن شما لغو خواهد شد. اگر دایورت زمان اشغالی زمان را فعال کرده اید، یعنی *۶۱* را زده اید برای لغو آن کد #۶۱# را بزنید تا دایورت حین اشغال بودن خط ثابت لغو شود.پس از وارد کردن کد مربوطه، صدای بوقی را می شنوید که نشان دهنده لغو دایورت است.

هزینه دایورت تلفن ثابت روی موبایل چقدره؟

هزینه دایورت خط ثابت روی موبایل بر اساس تعرفه مخابراتی خط ثابت محاسبه می شود. به طور کلی هزینه دایورت خط اول به خط دوم براساس تعرفه های خط اول حساب می شود، زیرا خط اول از امکان دایورت استفاده کرده است.هزینه تماس داخل استانی دقیقه ای ۴۵ تومان، بین استانی دقیقه ای ۳۳۰ تومان و با اپراتور همراه دقیقه ای ۶۲۵ تومان است. با مراجعه به سایت مخابرات میتوانید قیمت به روز هر دقیقه مکالمه را مشاهده فرمایید. هزینه دایورت هم به همین صورت است.

دقت فرمایید که اگر تلفن ثابت خود را به شماره خارج از کشوری دایورت کنید، هزینه تماس و رومینگ به عهده خط ثابت است.

انتقال

هزینه دایورت به عهده کیست؟

هزینه دایورت تماس به عهده خطی است که دایورت روی آن فعال شده است. به عنوان مثال اگر خط ثابت خود را به موبایل دایورت کرده باشید و شخصی به تلفن ثابت شما زنگ بزند، شما آن تماس را روی موبایلتان پاسخ میدهید. در چنین حالتی شخصی که با تلفن ثابت تماس گرفته، هزینه معمول خود را می پردازد. شما روی موبایل هزینه ای نمی پردازید و هزینه دایورت روی خط ثابت محاسبه خواهد شد؛‌زیرا خط ثابت شما از امکان دایورت استفاده کرده و دایورت روی خط ثابت فعال شده است.

چرا از دایورت استفاده کنیم؟

  • تماس ها را از دست نخواهید داد.
  • عدم وابستگی جغرافیایی(در هر مکانی باشید که آنتن داشته باشد، امکان دریافت تماس های دایورت شده را دارید)
  • هزینه های مناسب در مقایسه با استفاده از این امکان
  • امکان دایورت به اپراتور های مختلف

در این مقاله به طور کامل به آموزش نحوه فعالسازی خط ثابت و نحوه لغو دایورت پرداختیم. شما با استفاده از دایورت، هیچ تماسی را از دست نخواهید داد و در هر مکانی به راحتی میتوانید پاسخگوی تماس هایتان باشید.اگر این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود، در قسمت کامنت سوالات خود را برای ما ارسال کنید.با افتخار در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *