آموزش اتصال تلفن ثابت به Voip

هدایت خطوط مخابراتی که مشترکین از آن به خطوط تحت شبکه میل  می کنند تا از امکانات تلفن ثابت اینترنتی بهره مند شوند .تمامی پیش شماره های ۹ که برای ارائه خطوط تحت شبکه(voip) استفاده میشوند، بر روی ADSL و لینک رادیویی در محل سازمان و شرکت تحویل می دهند.اگر از تلفن آنالوگ استفاده می کنید و میخواهید آن را تبدیل به خطوط تحت شبکه نمایید،این مقاله را حتما مطالعه نمایید.

گیت وی FXS چیست ؟

پورت fxs یک رابط است که دستگاه های مرکزی مانند تلفن ها یا pbx را به یک آداپتور ویپ متصل میکند. Fxs یک پورت RJ11 است که به صورت داخلی به تلفنهای آنالوگ و یا دستگاههای فکس وصل میشود.پورت اناولگ به دیجیتال

نحوه استفاده از خطوط مجازی بر روی تلفن ثابت

مشترک اگر بخواهد از خطوط آنالوگ،تماس های خود را پاسخ دهد،باید این ورودی خط تلفن را به پورت FXS  و خروجی گیت وی را به تلفن آنالوگ متصل کند.اگر مشتری بخواهد از سیستم های تلفن مبتنی بر ویپ استفاده کند کافیست خطوط را با استفاده از کابل LAN تحویل  به شبکه محلی سازمان یا شرکت از طریق روتر و سرور متصل کنند و بسته به تعداد داخلی خود از IPPhone  یا SoftPhone استفاده کنند.

دو روش برای استفاده از این سیستم مورد استفاده مشترکین قرار میگیرد : اختصاصی و ابری

اختصاصی : روش اقتصادی و سریع استفاده بر روی وی پی اس و بر بسترسخت افزار داخل دیتاسنتر تحویل گرفت و کانفیگ لازم انجام داد و داخلی های مربوطه برای استفاده را روی سافت فون ها ست کرد و استفاده کرد.

ابری :اگر دانش فنی برای انجام این موارد را ندارید،شرکت میزبان تل در خدمت شما است.با ما تماس بگیرید و به راحتی از خدمات ما بهره مند شوید.اگر نیاز به کانفیگ اختصاصی و سرور ندارید میتوانید به صورت ابری از سرویس های ما استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *