آموزش ثبت نام شرکت و شماره تلفن در گوگل

به نظر شما بعد از برقراری تماس با مشترک،کدام بهتر است :شماره تماس یا نام بیزینس شما بر روی موبایل مشتری نمایش داده شود؟!یکی از روش های تبلیغاتی امروزه جایگزینی نام تجارت شما با شماره تلفن است .این امکان چقدر میتواند در معرفی تجارت شما کمک کند؟!آیا استفاده از این ویژگی برای تمامی مشاغل مورد نیاز است؟چطور میتوان این کار را انجام دهیم و … در ادامه به نحوه اجرای عنوان شغل بجای شماره تلفن آن شغل در گوگل میپردازیم.

جایگزینی شماره تلفن شرکت با نام شرکت هنگام تماس

این سوال خیلی از بیزینس هایی است که میخواهند بدانند چطور میشود بجای شماره شرکت،نام آن شرکت یا سازمان را هنگام تماس به مشتریان نشان داد.این امکان جالب و دوست داشتنی است که مورد توجه خیلی از کسب و کارها در ایران قرار دارد و بعضا برخی از افراد نیز از آن آگاه نیستند. در ادامه این مقاله بصورت تصویری به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به جای شماره،نام سازمان خود را جایگزین کنید.یحتمل برای شما پیش آمده،زمانی که موبایل شما زنگ میخورد و در کمال تعجب به جای شماره تلفن،نام شرکت نمایش داده میشود و یا بر عکس شما با ارگان خاصی تماس برقرار میکنید و پس از زدن دکمه تماس نام آن نمایش داده میشود.آیا چنین چیزی امکان دارد؟!با این حال که شما اصلا شماره ایی ذخیره از آن را ندارید و این باعث تعجب است.

اسم شرکت به جای شماره تلفن

یکی از روش های تبلیغاتی مدرن اروپایی که به تازگی در ایران نیز روایج پیدا کرده است،استفاده از این ویژگی منحصر به فرد است.برای شناخت بهتر کسب و کارتان حتما از این امکان استفاده نمایید.(ثبت عنوان شغل،ادرس یا لوکیشین)

آموزش جایگزینی نام شرکت با شماره تلفن

برای این که نام شرکت یا سازمان شما جایگزین شماره آن شود(تماس های دو طرفه)دو راه وجود دارد.

۱-گوگل مپ : ثبت کسب و کار خود در گوگل مپ

۲- ثبت cname :اگر از خطوط مخابراتی یا خطوط Voip استفاده میکنید(آسیاتک،شاتل،پیشگامان و ..) درخواست کنید تا cname برای شرکت شما ثبت کند.توجه داشته باشید که زمان فعال سازی cname،دو تا سه هفته میباشد.

Cname چیست ؟

رکورد CNAME در واقع مخفف نام canonical name بوده و از آن برای ایجاد نام مستعار و یا تغییر نام دامنه(در سایت) مورد استفاده می شود. به همین دلیل آن را رکورد دامنه مستعار نیز می نامند.

ثبت اطلاعات و شماره شرکت در google maps

۱- در ابتدا وارد google maps شوید.جهت ثبت مکان خاص در گوگل مپ،حتما باید یک حساب ایمیل داشته باشید.

۲- بعد از ورود،منطقه جغرافیایی(لوکیشن) شرکت خود را از روی نقشه پیدا کنید.

۳-پس از انتخاب مکان،از منوی سمت چپ (بالا)گزینه add missing place را بزنید.

اسم شرکت به جای شماره تلفن

۴- مرحله بعد،فرمی است که به شما نمایش داده میشود.دراین فرم،اطلاعات شرکت را وارد کرده و آن را ذخیره نمایید.

 اسم شرکت به جای شماره تلفن

۵-در قسمت نام میتوانید نام سازمان خود را وارد نمایید. آدرس را در فیلد آدرس وارد کنید و از بخش category نوع فعالیتتان را مشخص کنید. بخش بعدی که بسیار مهم است، شماره تلفن مجموعه شماست. همان شماره ای که هنگام تماس با مشتریان بجای شماره شما ظاهر می شود را بایستی وارد کنید. در آخر ساعت کاری را انتخاب کنید و در آخر گزینه submit را کلیک کنید. حدود چند روز زمان می برد تا این اطلاعات توسط گوگل تایید شود.

آموزش تنظیم موبایل برای نمایش شناسه تماس

با فعال کردن نمایش شناسه تماس یا caller id میتوانید هنگام تماس آن مجموعه را بشناسید. به طور پیش فرض این قابلیت در تلفن های اندروید فعال است.توجه به این امرکه با فعال کردن این گزینه، تنها در صورتی هنگام تماس، نام آن مجموعه به جای شماره برای شما به نمایش در می آید که سازمان مربوطه آدرس و شماره خود را در گوگل مپ ثبت کرده باشد یا از طریق مخابرات cname را فعال کرده باشد.

۱- وارد تنظیمات(setting) موبایل شوید.

۲- قسمتcaller and spam را انتخاب کرده تا تنظیمات لازم را اعمال نمایید.

اسم شرکت به جای شماره تلفن

۳- گزینه see caller and spam id را فعال کنید. پس از فعالسازی این گزینه که معمولا به صورت پیشفرض در تلفن های مختلف فعال است، باعث می شود تا نام سازمان مربوطه هنگام تماس روی تلفن شما ظاهر شود. همان نامی نشان داده می شود که مپ ثبت شده است.

اسم شرکت به جای شماره تلفن

در این مقاله ما به آموزش و نحوه تنظیم شناسه تماس در گوشی های اندورید و ثبت شماره شرکت در map برای نمایش نام شرکت هنگام تماس پرداختیم.اگر سوالی برای شما پیش آمده که در این مقاله یه آن اشاره نشده است،در قسمت کامنت سوالات خود را ارسال فرمایید.

جهت حذف شماره و نام شرکت ثبت شده در گوگل مپ مقاله آموزش حذف نام شرکت و شماره تلفن در گوگل را مطالعه فرمایید.

13 Responses

    1. درود بر شما
      از آنجایی که ثبت کسب و کار در گوگل مپ دارای مولفه های میباشد،میتوانید بعدا در بخش ویرایش آدرس سایت و اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *