دلیل فعال بودن وای فای مودم و عدم دسترسی به اینترنت

تلفن همراه چند سالی است که به جای تلفن ثابت بیشتر در امور روزمره و کاری مردم جا خشک کرده است.اینترنت همراه نیز میتوان گفت جایگزین اینترنت ثابت شده است.همه ما به طور روزمره از اینترنت های ثابت و همراهی مختلفی چون،مخابرات،شاتل،اسیاتک و … استفاده میکنیم که دچار اختلالاتی نیز میشود. در چند سال اخیر صنعت مخابرات زیر ساخت خود را بهبود بخشیده و بسیاری از مشکلات قدیم را حل نموده است. علاوه بر این تلفن های ثابت امروزه هم نسبت به گذشته امکانات بیشتری را ارائه میدهند. با این حال گاهی اوقات مشترکین با قطعی تلفن مواجه می شوند، احتمالا موقعیتی پیش آمده که مودم شما وصل است اما تلفن ثابت بوق ندارد و قطع است! در چنین حالتی این سوال پیش می آید که چرا تلفن بوق ندارد ولی اینترنت ADSL وصل است؟

در ادامه این مقاله به بررسی این مشکل و راه حل موجود برای آن میپردازیم

عدم اینترنت

تلفن بوق ندارد ولی اینترنت وصل است؟!

صدا و دیتا با هم به روی یک سیم تلفن ارسال می شوند؛ اما ممکن است یکی از انها دچار مشکل شود. اگر صدا با مشکل مواجه شود، تلفن شما قطع می شود و اگر دیتا با مشکل روبرو شود، اتصال به اینترنت دچار مشکل خواهد شد. به همین دلیل گاهی اوقات پیش می آید که تلفن ثابت بوق ندارد اما اینترنت ADSL وصل است.
بین منزل شما و مخابرات سالن mdf وجود دارد. در این سالن دیتا و صدا با هم ترکیب می شوند و روی یک سیم به سمت شما ارسال می شوند. اگر خط تلفن فیزیکی شما تا mdf مخابرات قطع باشد، تلفن ثابت بوق ندارد و زنگ نمی خورد. اما مشکلی بابت اتصال به اینترنت نبوده و می توانید به اینترنت ثابت مخابرات کانکت شوید.وقتی با این مشکل روبرو شدید خرابی خط خود را با شماره گیری ۲۰۱۱۷ اعلام کنید.

به یاد داشته باشید که اگر در منطقه ای باشید که زیرساخت های مخابراتی خیلی قدیمی باشند، احتمالا بیشتر با این مشکل مواجه می شوید. حتی برخی اوقات امکان ارسال همزمان صدا و دیتا روی خطوط مخابراتی وجود ندارد و تنها می توانید یا صدای بوق را داشته باشید یا اتصال به اینترنت. اگر به صورت مکرر این مشکل برای شما پیش می آید مسئله را به مخابرات مطرح نمایید تا اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامه به رایج ترین دلایلی که باعث قطعی تلفن های ثابت می شوند می پردازیم تا آنها را هم بررسی فرمایید.

قعطی اینترنت مخابرات

چرا تلفن ثابت مخابرات بوق نمی خورد؟

برای پیدا کردن اینکه آیا سیم کشی ساختمان قعطی دارد یا مشکل از خود مخابرات است ابتدا،دستگاه تلفن خود را به مسیر اصلی که از مخابرات به داخل ساختمان و معمولا به پریز متصل است، تست کنید. اگر تلفن شما بوق خورد، به این معناست که مشکل از سیم کشی داخل منزل شماست. اما اگر همچنان بوق تلفن را نداشتید، مشکل از مخابرات بوده و بهتر است با تلفن همراه کد دستوری #۲۰۲۰* را شماره گیری فرمایید. سپس به بخش خرابی خط بروید و خرابی خط تلفن خود را اعلام کنید.

رایج ترین دلایلی که موجب قطعی تلفن منزل می شود؟

۱-چک کردن سیم کشی داخل ساختمان
۲- خرابی پریز تلفن یا سوکت
۳- به سرقت رفتن کابل مخابرات
۴- بدهی
چنانچه دلایل ذکر شده مشکل اینترنت شما را حل نکرد، با شماره ی ۲۰۹۰ و دیگر شماره های ارتباط مردمی مخابرات تماس بگیرید و مشکل را مطرح کنید.
جهت مشاوره و خرید تلفن اینترنتی با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *