هزینه دایورت تلفن ثابت به موبایل چقدر و به عهده کیست؟

شما به سادگی به تماس‌های تلفن همراه خود پاسخ می‌دهید و تماس‌گیرنده هرگز متوجه نخواهد شد که تماس او به تلفن همراه هدایت شده است. تماس های دریافتی رایگان هستند و هزینه تماس با هر شماره تلفن ثابت برای تماس گیرندگان شما برابر است. همچنین هیچ هزینه ای برای دریافت تماس ها ی دایورت به تلفن همراه شما وجود ندارد.

دایورت یا انتقال تماس به موبایل

احتمالا برای شما پیش آمده که به هر دلیلی به تلفن ثابت خود دسترسی نداشته اید و آن را روی موبایل خود دایورت کرده اید تا پاسخگوی افرادی باشید که به تلفن ثابت شما زنگ میزنند. در چنین حالتی این سوال پیش می آید که هزینه دایورت تلفن ثابت روی خط موبایل چقدر است و به عهده کیست؟ در این مقاله به بررسی این موضوع و نحوه انتقال تلفن ثابت روی موبایل می پردازیم. با ما همراه باشید.

دایورت تماس(Call Diversion) به شما امکان می دهد تماس های خود را تقریباً به هر تلفنی از جمله تلفن همراه خود هدایت کنید. این امکان همچنین می‌تواند تماس‌ها را در زمانی که خط تلفن شما در حال استفاده است هدایت کند.برای استفاده از Call Diversion، به یک تلفن لمسی نیاز دارید که به شماره‌گیری آهنگی تغییر کند. اکثر گوشی های مدرن این ویژگی را دارند.

هزینه دایورت تماس

آموزش فعال سازی دایورت تلفن ثابت به موبایل

داشتن یک شماره تلفن ثابت اینترنتی کمک زیادی به معرفی کسب و کار شما به مشتریان می کند. یک شماره تلفن ثابت،به عنوان افزایش اعتبار شغل شما تلقی می شود. جهت خرید و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

اگر قصد دارید تلفن ثابت منزل یا محل کار خود را روی گوشی همراهتان هدایت کنید، بایستی به مخابرات منطقه خود مراجعه نمایید و درخواست دایورت خط را ثبت کنید. بین ۲ تا ۳ روز ،دایورت برای خط ثابت شما فعال می شود.

بعد از فعال شدن دایورت توسط مخابرات، با تلفن ثابت خود *۲۱* و سپس شماره تلفنی که میخواهید به آن دایورت شود را وارد کنید و در آخر # را بزنید. به عنوان مثال :  #۰۹۱۲۳۲۵۶۵۷۵*۲۱*

پس از انجام این کار، صدای تلفن ثابت شما تغییر میکند که در واقع نشان دهنده این است که دایورت روی خط شما فعال شده است.

اگر این کار را انجام دادید و تلفن ثابت به موبایلتان دایورت نشد، به این علت است که هنوز توسط مخابرات دایورت روی خط شما فعال نشده است و بهتر است از مخابرات پیگیری کنید.

با شماره گیری *۲۱* و شماره مقصد، تمامی تماس ها به موبایل شما انتقال می یابند. اما اگر میخواهید فقط زمانی که تلفن ثابت مشغول بود تماس دیگری به موبایتان دایورت شود بایستی کد *۶۱* و سپس شماره مورد نظر را وارد کنید و در نهایت کلید مربع را بفشارید. به عنوان مثال: #۰۹۱۲۳۲۵۶۵۷۵*۶۱*

کد دستوری لغو دایورت تلفن

برای لغو دایورت روی تلفن ثابت کافیست کد #۲۱# شما شماره گیری فرمایید. فرقی نمیکند که تلفن ثابت روی ایرانسل دایورت شده باشد یا همراه اول یا رایتل و سایر اپراتور ها،در هر صورت با وارد کردن این کد دایورت تلفن شما لغو خواهد شد.اگر دایورت زمان اشغالی زمان را فعال کرده اید، یعنی *۶۱* را زده اید برای لغو آن کد #۶۱# را بزنید تا دایورت حین اشغال بودن خط ثابت لغو شود.پس از وارد کردن کد مربوطه، صدای بوقی را می شنوید که نشان دهنده لغو دایورت است.

هزینه دایورت تماس

هزینه دایورت چقدر و بر عهده کیست ؟

هزینه دایورت خط ثابت روی موبایل بر اساس تعرفه مخابراتی خط ثابت محاسبه می شود. به طور کلی هزینه دایورت خط اول به خط دوم براساس تعرفه های خط اول حساب می شود، زیرا خط اول از امکان دایورت استفاده کرده است.هزینه تماس داخل استانی دقیقه ای ۴۵ تومان، بین استانی دقیقه ای ۳۳۰ تومان و با اپراتور همراه دقیقه ای ۶۲۵ تومان است. با مراجعه به سایت مخابرات میتوانید قیمت به روز هر دقیقه مکالمه را مشاهده فرمایید. هزینه دایورت هم به همین صورت است.

لازم به ذکر است که اگر تلفن ثابت خود را به شماره خارج از کشوری دایورت کنید، هزینه تماس و رومینگ به عهده خط ثابت است.

پرداخت هزینه دایورت به عهده کیست ؟

هزینه دایورت تماس به عهده خطی است که دایورت روی آن فعال شده است. به عنوان مثال اگر خط ثابت خود را به موبایل دایورت کرده باشید و شخصی به تلفن ثابت شما زنگ بزند، شما آن تماس را روی موبایلتان پاسخ میدهید. در چنین حالتی شخصی که با تلفن ثابت تماس گرفته، هزینه معمول خود را می پردازد. شما روی موبایل هزینه ای نمی پردازید و هزینه دایورت روی خط ثابت محاسبه خواهد شد؛‌زیرا خط ثابت شما از امکان دایورت استفاده کرده و دایورت روی خط ثابت فعال شده است.

در نتیجه هدایت تماس که به نام انتقال تماس نیز شناخته می‌شود، قابلیتی است که به صاحب تلفن اجازه می‌دهد تماس‌های دریافتی را به خط ثابت، تلفن همراه، پیام صوتی یا یک سیستم پیام متنی فوروارد یا هدایت کند. این ویژگی از رفتن تماس گیرندگان به پست صوتی جلوگیری می کند و دسترسی شرکت شما به تماس گیرندگان را افزایش می دهد.

کاربرد انتقال تماس

  • تماس ها را از دست نخواهید داد.
  • عدم وابستگی جغرافیایی(در هر مکانی باشید که آنتن داشته باشد، امکان دریافت تماس های دایورت شده را دارید)
  • هزینه های مناسب در مقایسه با استفاده از این امکان
  • امکان دایورت به اپراتور های مختلف

هزینه دایورت تماس

2 Responses

  1. سلام آیا برای من که دایورت راروی خط ایرانسلم فعال کرده ام تاتماس های دریافتی ام روی خط همراه اولم منتقل شود تاوقتی که باخط دایورت شده ام تماسی گرفته نشودبرایم هزینه دارد؟
    یافقط وقتی تماسی رادریافت کنم هزینه دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *