فکس اینترنتی چیست و چگونه هزینه شرکت را کاهش میدهد؟

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش محبوبیت و کارایی اینترنت در بین مردم، تقریبا همه‌چیز به سمت اینترنت و سرویس‌های ابری پیش می‌رود.

فکس اینترنتی یکی از سرویس‌های مبتنی بر ابر است که روز‌به‌روز به تعداد کاربران آن افزوده می‌شود.در این مقاله قصد داریم به معرفی این سرویس بپردازیم و برخی از ویژگی‌های آن را به اختصار توضیح دهیم.

فکس اینترنتی

فکس اینترنتی (آنلاین)چیست؟

یک فناوری است که از پروتکل اینترنت (IP) برای ارسال و دریافت فکس به صورت آنلاین استفاده می‌کند. بنابراین، به جای استفاده از دستگاه‌های فکس یا سرورهای فکس که به شبکه تلفنی و تلفن ثابت نیاز دارند، از IP برای انتقال استفاده می‌شود و کاربران تقریباً از هر دستگاهی با قابلیت اتصال به اینترنت به فکس خود دسترسی پیدا می‌کنند.فکس وب ، فکس موبایل ، فکس ایمیل و API فکس برخی از روش‌های مختلف استفاده از فکس اینترنتی برای ارسال و دریافت اسناد به صورت آنلاین است. بسته به ارائه دهنده سرویس فکس آنلاین شما، ممکن است برخی از این ابزارها و خدمات به شما پیشنهاد شود.

ویژگی های فکس ابری

دسترسی آسان : دسترسی آسان از مهمترین ویژگی فکس میباشد.افراد در هر زمان و هر مکانی تنها با اتصال به اینترنت می‌توانند با گوشی همراه یا کامپیوتر خود، فکس دریافت یا ارسال کنند. به عبارت دیگر به دلیل ابری بودن این سرویس، نیازی به سخت‌افزار و تجهیزات نیست و با استفاده از اینترنت می‌توان از این سرویس استفاده کرد.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه : همانطور که می دانید،این نوع فکس مبتنی بر اینترنت و فضای ابری است و بدون نیاز به تجهیزات و سخت‌افزارهای گران قیمت و استخدام نیروی انسانی متخصص، به راحتی می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید. در نتیجه علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه، در زمان نیز صرفه‌جویی می‌شود. زیرا دیگر نیازی به متخصصین برای نصب، راه‌اندازی و نگهداری از دستگاه فکس نیست.

صرفه‌جویی در فضا : با وجود دفاتر مجازی، بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک ممکن است دفتر فیزیکی نداشته باشند، اما با استفاده از اینترنت می‌توانند به فکس دسترسی داشته باشند.

فکس اینترنتی

نظم و سازماندهی بالا : استفاده از اینترنت و حذف کاغذ علاوه بر حفظ محیط‍‌ زیست،نظم و سازماندهی اسناد شما را نیز افزایش می‌دهد. اسناد الکترونیکی در فایل‌هایی به ‌طور منظم دسته‌بندی می‌شوند و به‌راحتی می‌توانید به آن‌‌ها دسترسی داشته باشید.بنابراین، اگر به دنبال پرونده یا فکس خاصی هستید، به جای اینکه در بین تعداد بی‌شماری کاغذ جستجو کنید، به سادگی می‌توانید به فکس خود در تبلت یا تلفن‌همراه خود دسترسی پیدا کنید.

امنیت و اعتبار بالا : امنیت امروزه یکی از بزرگترین نگرانی‌های هر کسب‌وکاری است. فکس اینترنتی رمزگذاری شده است، به این معنی که شما به‌طور خودکار لایه‌ای از امنیت را به فعالیت‌های مربوط به نمابر و کنترل اسناد اضافه می‌کنید.

همچین دستگاه‌های فکس سنتی احتمال خرابی و قطع شدن دارند. در حالیکه سرویس فکس آنلاین در صورتی‌که اینترنت فعال باشد، بدون هیچ مشکل و خرابی فکس‌ها را ارسال و دریافت می‌کند و از اعتبار بیشتری نسبت به روش سنتی برخوردار است.

پشتیبانی از فرمت‌های مختلف : با استفاده از فکس ابری، نگرانی در مورد فرمت و نوع پرونده‌ها وجود ندارد. شرکت‌های ارائه‌دهنده فکس آنلاین، فرمت‌های مختلفی مانند PDF،DOC ، DocX ، JPG و موارد دیگر را پشتیبانی می‌کنند. در نتیجه به راحتی می‌توانید فایل‌هایی با فرمت‌های مختلف را به صورت فردی یا گروهی فکس کنید.

میزبان تل به عنوان اولین تلفن ثابت سازمانی مبتنی بر ابر امکان ارسال و دریافت فکس را برای سازمان‌ها فراهم می‌آورد. در واقع کاربران سرویس میزبان تل، هیچ نیازی به دستگاه‌های پرهزینه فکس نخواهند داشت و به راحتی تنها از طریق دسترسی به یک اینترنت پایدار و با بهره‌گیری از پنل وب میزبان تل می‌توانند فکس‌هایشان را دریافت و یا ارسال کنند.

جهت مشاوره و خرید با شماره ۰۱۱۹۱۰۱۱۳۹۰ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *