آیا خط مخابرات برای شرکت مناسب است ؟

خط تلفن از بدو تولدش تا به امروز نقش به سزایی در زندگی روزمره انسان ها و همچنین شغل های مختلف داشته است. وسایل ارتباطی و شبکه های اجتماعی متعددی وجود دارند، اما بیشترین مورد استفاده برای عموم همان تماس با تلفن است. تلفن جزو بهترین ابزار برای مکالمه رو در رو با مشتریان بیزینس های مختلف محسوب می شود.سوال اصلی بسیاری از کسبو کارها برای تهیه خط تلفن این است که چه نوع خط تلفنی تهیه کنیم؟ چرا از مخابرات خط تلفن نخریم و از تلفن اینترنتی ویپ استفاده کنیم؟

سیستم تلفنی مناسب برای کسب و کار

به طور کلی شما دو گزینه برای سیستم تلفنی خود دارید: خط تلفن ویپ و خط تلفن ثابت مخابراتی که هر کدام از این خطوط ویژگی ها و مشخصات خاص خود را دارند.در این مقاله به بررسی موضوع اینکه چرا نباید از مخابرات خط بخرید را می پردازیم.

خط مخابرات یا اینترنتی

خط تلفن مخابرات یا خط تلفن ابری ؟

به طور کلی ، انواع خطوط مخابراتی در ایران به سه دسته تقسیم میشوند : خطوط آنالوگ، خطوط دیجیتال، خطوط ویپ.

خطوط آنالوگ

امواج آنالوگ هستند و به صورت خیلی ساده و ابتدایی امواج و سیگنال را دریافت می کنند و محدودیت هایی دارند که در خطوط دیجیتال این محدودیت ها از بین می رود مانند عدم برنامه ریزی تلفن.برای کارهای ساده مثل مکالمه روزانه این تلفن ها مناسب هستند.

خطوط دیجیتال

این نوع خط ها از تکنولوژی های قرن حاضر محسوب می شوند و امنیت بیشتری نیز دارند.

خطوط دیجیتال یا (ISDN) داده‌های صوتی که به شکل دیجیتال هستند را پشتیبانی کند. در این فرآیند، ابتدا صدا از حالت آنالوگ به داده‌های دیجیتالی تبدیل شده و سپس انتقال داده می‌شود. از مزایای استفاده از خطوط دیجیتال، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کم کردن پارازیت‌ها و نویزهای صوتی
ISDN چیست

خطوط ویپ – Voip

نام دارند و در بستر شبکه راه اندازی می شوند. مرکز تماس های امروزی ( سانترال ها ) نیز با توجه به این تکنولوژی پیشرفت کرده اند و در دو نوع سانترال های تحت شبکه و غیر تحت شبکه در بازار مخابرات وجود دارند.

خط تلفن ابری(اینترنتی) voip :

اگر قصد دارید خط خود را روی تلفن تحت شبکه فعال کنید، بایستی ip phone مدنظرتان را تهیه کنید و مشخصات داخلی خود را از شرکت ارائه دهنده خدمات ویپ دریافت کرده و در تنظیمات تلفن تنظیم کنید. اما اگر میخواهید روی سافت فون خط خود را ست کنید، بایستی نرم افزاری که شرکت میزبان تل به شما پیشنهاد می دهد را دانلود کنید و مشخصات داخلی خود را وارد نمایید تا خط رجیستر شود و بتوانید تماس ورودی و خروجی داشته باشید.

امکانات ویپ

امکانات خطوط اینترنتی Voip

  • عدم وابستگی جغرافیایی(اگر شرکت شما به منطقه یا شهر دیگری منتقل شود، شماره شما از دست نمی رود و به صورت مادام العمر مالک خط خود خواهید بود)
  • امکان برقراری تماس همزمان
  • کیفیت مکالمه HD
  • هزینه مکالمه و راه اندازی مقرون به صرفه
  • صف تماس، منشی گویا
  • گزارش گیری پیشرفته
  • نظرسنجی پایان مکالمه
  • امکان شنود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *