تفاوت بین سرویس Hosted PBX و VoIP

ارتباط موثر به اعضای تیم امکان می‌دهد،بدون احساس منفی با یکدیگر کار کنند. و این تاثیر بر کار، خلاقیت، فرهنگ سازمانی و موفقیت آن‌ها در کسب‌وکار تاثیر می‌گذارد.نوع ارتباطات یک کسب و کار را می‌توان صرف نظر از زمینه تخصص آن به عنوان یک زبان مشترک برای هر شرکت در نظر گرفت. تنها هدف این نوع تعامل بهبود اعمال سازمانی، کاهش اشتباهات و ارائه راهنمایی روشن برای اعضای تیم و مشتریان است.ممکن است شرکتی به دلیل راه‌های ارتباطی محدودی که دارد، مشتریان بسیاری را از دست بدهد و یا با استفاده از یک سیستم ارتباطی قوی و مطمئن، بتواند مشتریان جدید جذب کند. اینجا است که نیاز به یک سیستم تلفن ثابت سازمانی احساس می‌شود.

دراین مقاله به خلاصه ایی از تعریف Voip و Hosted PBX اشاره میشود و در ادامه به تفاوت این دو می پردازد.

ویپ

Voip چیست ؟

سرویسی که امکان برقراری تماس تلفنی بر بستر اینترنت را برای کسب و کار شما فراهم می‌کند.این تکنولوژی در کاهش هزینه در کسب و کار ها تاثیر گذار است و به خطوط تلفنی کمتری نیاز است.از آن به عنوان تلفن پهنای باند، خدمات تلفن اینترنتی و صدای دیجیتال نیز یاد می شود.استفاده از سیستم VoIP به شما این امکان را می‌دهد تا تماس‌های صوتی را ضبط کنید و همچنین با استفاده از صف انتظار، هیچ تماسی را از دست ندهید و به ترتیب به مشتریان پشت خط پاسخ دهید. در این خطوط نیازی به کابل کشی نیست و کاربران میتوانند با استفاده از اینترنت و امکاناتی این فناوری(Voip) در اختیارشان قرار میدهد،با تمامی نقاط جهان ارتباط  و یا کنفرانس تصویری برقرار کنند.

شما VoIP را با نام های دیگر می شناسید?!

به عنوان مثال، اگر نام اسکایپ را شنیده اید، یکی از شناخته شده ترین سرویس های VoIP مبتنی بر وب در حال استفاده را شنیده اید. و با بیش از ۶۶۳ میلیون کاربر بسیار محبوب است. خود اسکایپ ادعا می کند که در ماه مارس سال ۲۰۱۲ بیش از ۳۵ میلیون نفر به طور همزمان Skype می کردند.

Vonage یکی دیگر از خدمات ویپ است که به قولی،”به شما امکان می دهد با استفاده از اتصال اینترنت پرسرعت (VoIP) خود تماس های بین المللی برقرار کنید و به شما کمک می کند هر ماه با برنامه های تماس عالی در هزینه خود صرفه جویی کنید.آنها برنامه هایی برای تماس با برخی کشورها ارائه می دهند.قیمت آنها خیلی بهتر از آن چیزی است که شرکت مخابرات در تلفن های معمولی می تواند به شما ارائه دهد.(مقرون به صرفه است)

تلفن ویپ چقدر محبوب است؟

مجله فوربس گزارش داد که طبق یک مطالعه IBISWorld، در سال ۲۰۱۲ حدود ۳۰ میلیون آمریکایی از خدمات تلفن اینترنتی استفاده می کردند. برای مشاغلی که تماس های زیادی با مشتریان و مشتریان احتمالی برقرار می کنند، محبوبیت VoIP به ویژه در مشاغل فروش محور افزایش یافته است.
در درجه اول برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها  و در بسیاری از موارد،عمدتاً برای اهداف تجاری برای جایگزینی تماس‌های تلفنی معمولی ادغام شده است.در نتیجه میتوان گفت تلفن اینترنتی (ویپ) ایده برقراری تماس تلفنی رایگان و برای کسب و کار شما مناسب است.

هاست پی بی ایکس

Host PBX چیست ؟

Hosted PBX یک سیستم ارتباطی ابری است.در این سیستم،بدون نیاز به تجهیزات گران قیمت و صرف وقت و هزینه زیاد برای نگهداری از آن می‌توانید از سرویس تلفن ثابت سازمانی تحت شبکه برخوردار شوید. به عبارت دیگر مسئولیت نگهداری از امکانات موردنیاز برای این شبکه ارتباطی به عهده شرکت‌های ارائه‌دهنده  این سرویس است.این سرویس ها مناسب برای استارت آپ ها و کسب وکار های کوچک است که با هزینه کم می‌توانند به تعداد موردنیاز خود شماره داخلی اضافه و یا کم کنند. مالکیت این خط تلفن دائمی است و در صورت جابجایی به راحتی امکان استفاده از همان خط در هر نقطه‌ جغرافیایی وجود دارد.(نگرانی برای جابجایی این خطوط وجود ندارد). سرویس Hosted PBX مناسب برای کسانی است که با شرکت ها بصورت دورکار همکاری کنند.

تفاوت بین سرویس Voip و Hosted PBX

VoIP روشی برای برقراری تماس است. Hosted PBX یک سیستم مبتنی بر ابر است که کسب و کارها را قادر می سازد از فناوری VoIP استفاده کنند. VoIP به جای سیم های مسی سنتی، از فناوری IP تلفنی برای انتقال تماس ها استفاده می کند. سانترال میزبان از یک اتصال VoIP برای رسیدگی به همه تماس ها به جای سخت افزار فیزیکی و داخلی استفاده می کند. Hosted PBX برای شرکت‌های کوچک و استارتاپی انتخاب مناسبی است. زیرا هزینه‌ کمی دارد. اما اگر شرکت بزرگی دارید که یک نیروی فنی در آن حضور دارد، بهتر است از سرویس ویپ (VoIP) استفاده کنید تا کنترل بیشتری بر سیستم داشته باشید.

در این مقاله به طور خلاصه به تعریف فناوری Voip  و Hosted PBX و تفاوت این دو سرویس اشاره شد.میزبان تل با ارائه این سرویس ها به کسب و کارها در افزایش بهره وری، خودکارسازی گردش کار، نظارت بر عملکرد تیم و کاهش هزینه های ارتباطی کمک می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *