کد مسدودکردن تماس های خارجی

یکی از مشکلاتی که همراهان ایرانسلی و همراه اول در این چند سال اخیر داشتند،تماس از خارج کشور است.سوالاتی در این موارد از میزبان تل شده است،که موجب نگرانی برای افرادی که از این دو اپراتور استفاده میکنند شده است.تماس های خارجی ناشناس هزینه های بالایی را برای بسیاری از کاربرانی که سیم کارت ایرانسل و همراه اول دارند، در پی داشته است.

اطلاع رسانی اپراتور های همراه

یکی از مشکلاتی اخیر کاربران ایرانسل و همراه اول،مواجه شدن با تماس های خارج از کشور است.باتوجه به نگرانی های که از سمت کاربران این دو اپراتور صورت گرفت،اپراتورهای همراه با ارسال پیام های هشدار دهنده به کاربران اطلاع رسانی کرده است. تلفن های خارجی مشکوک کلاهبرداری بوده و باید کد مسدود سازی تماس های بین المللی ایرانسل و همراه اول را شماره گیری فرمایید. با وارد کردن کد غیرفعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول تا حد زیادی این مشکل برطرف خواهد شد.سوالات کاربرانی که تماس خارج از کشور داشتند:

۱.دلیل زنگ زدن شماره های خارجی چیست ؟

۲.آیا به این شماره ها باید پاسخ داد؟

۳.اگر جوابگوی این تماس ها را نباشبم چه اتفاقاتی میافتد؟! و سوالاتی از این قبیل. با شماره های بین المللی کلاهبرداری میکنند و برای مشترکین همراه هزینه هایی را در بر دارد.اما راهکار مقابله با این تماس ها که بعضاً منجر به کلاهبرداری میشود چیست؟اگر این مسئله برای شما نیز وجود دارد در ادامه این مقاله راه محدود کردن این تماس ها گفته شده است.

شماره تلفن خارجی

روش غیرفعال‌ کردن شماره های خارجی

به همین خاطر بایستی کد ussd مربوطه برای محدودیت تماس های خارجی کلاهبرداری خطرناک را شماره گیری فرمایید تا این قابلیت روی خط تلفن شما فعال شود.با این حال اگر همچنان با مشکل شماره های خارجی روبرو می شوید بهتر است با پشتیبانی اپراتور مربوطه تماس حاصل فرمایید. پشتیبانان اپراتورهای همراه مشکل شما را بررسی و حل می کنند.

کد غیرفعال‌سازی /فعال سازی همراه اول

با شماره گیری کد دستوری #۱*۲۹۲۲*۱۰* یا #۸۱*۸۰۰* می توانید تماس های بین المللی خط همراه اول خود را مسدود کنید. کافیست کد #۱۰*۲۹۲۲*۱* را در گوشی همراه شماره گیری فرمایید. پس از وارد کردن کد مربوطه، پیامکی مبنی بر اینکه سرویس قطع مکالمه بین الملل(تماس ۰۰ به شماره های خارج از کشور) برای شما فعال شده دریافت خواهید کرد. اگر میخواهید مجدد این سرویس را فعال کنید کد #۲*۲۹۲۲*۱۰* یا #۸۲*۸۰۰* را وارد کنید.

کد #۰*۲۹۲۲*۱۰* وضعیت محدودیت برقراری مکالمات با شماره های خارج از کشور سیم کارت شما را نشان می دهد. با وارد کردن این کد پیامکی از طرف همراه اول دریافت خواهید کرد که اطلاعات لازم را به شما در اختیار شما قرار می دهد.

کد غیرفعال سازی/فعال سازی ایرانسل

با شماره گیری کد دستوری #۱*۸*۱*۵۵۵* تماس های خارجی شماره ایرانسل مسدود و غیر فعال خواهند شد. پس از شماره گیری این کد پیامکی ظاهر می شود. با وارد کردن عدد ۱ درخواست شما برای مسدود نمودن تماسهای خارجی ثبت خواهد شد.

با غیرفعال کردن این تماس(شماره ها) از هزینه ها و کلاهبرداری ها پیشگیری کنید.

اگر میخواهید مجدد سرویس تماس خارجی را فعال کنید کافیست کد #۲*۸*۱*۵۵۵* را وارد نمایید تا این سرویس مجدد فعال شود.

در پایان توجه فرمایید، اگر با وارد کردن کد مسدود سازی، پیامکی دریافت کردید که این سرویس روی تلفن شما فعال شده و میتوانید تماس های خارجی دریافت کنید، به این خاطر است که سرویس مسدود سازی از قبل روی سیم کارت شما فعال بوده است. لازم است مجدد کد دستوری را وارد کنید تا غیر فعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *